www.sinel.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 29 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Cинельніківський район >> Новини
ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ
Версія для друку Написати листа
Щороку, 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).

Встановлений Указом Президента України від 13 листопада 2014 року
№ 872, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

22 листопада 2004 дата початку “помаранчевої” революції в Україні, компанії загальнонаціональних протестів, мітингів, пікетів, страйків і інших акцій громадянської непокори проти свавілля влади. Події були організовані та проведені прихильниками Віктора Ющенка, основного кандидата від опозиції на президентських виборах у листопаді – грудні 2004 року.
Акція почалася після оголошення Центральною виборчою комісією результатів другого туру президентських виборів (у результаті першого визначилися два кандидати – Віктор Ющенко і Віктор Янукович), згідно з якими переміг Янукович. Після рішення Верховного суду було проведено повторне голосування другого туру, в результаті якого президентом України став Віктор Ющенко.
Після того як, наступним Президентом України став Віктор Янукович. День Свободи в Україні був скасований і об’єднаний з Днем Соборності України Указом від 30 грудня 2011 №1209/2011 “Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят” і відзначався з 2012 року – 22 січня.
21 листопада 2013 року в Києві на Майдані Незалежності розпочалась масштабна акція протесту у відповідь на припинення урядом Миколи Азарова підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом. До акції протесту приєдналися активісти в інших містах. У ніч на
30 листопада 2013 року бійці спецпідрозділу "Беркут" почали силовий розгін протестуючих на Майдані. В результаті розгону були травмовані 84 активіста, у тому числі 17 студентів. Після цього протести набули масовий характер. Протести і сутички між силовиками та активістами тривали до лютого
2014 року. Після масового розстрілу беззбройних людей в центрі столиці тодішній президент Віктор Янукович втік у Росію. За офіційними даними в ході Революції гідності загинули 106 людей, більше 2 тисяч отримали поранення.

Після подій 2013-го – 2014-го року, революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, окупації Кримського півострова і частини території Донецької та Луганської областей, відповідно до Указу Президента України № 872від 13-го листопада 2014-го року, святковий День отримав нове дихання, провідною ідеєю є єдність українців, їх готовність відстоювати цілісність та незалежність України, а також право самим визначати своє майбутнє; реалізація громадянами отриманого шансу побудувати процвітаючу європейську країну; віра в себе; здатність перемагати.



Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор